Logo / Logotyp

Logo / Logotyp

grafika

Logo ma za zadanie jednoznacznie wyróżnić firmę lub produkt na tle konkurencji poprzez zastosowanie unikatowego symbolu. Kluczowym jest, aby było czytelne, łatwo rozpoznawalne i odnosiło się do charakteru firmy.

Poprawnie zaprojektowany logotyp powinien przyciągać uwagę odbiorcy i zapadać w pamięć poprzez oryginalną formę graficzną, wyrażającą emocje i cechy symbolizowanego produktu lub przedsiębiorstwa. Znak nie musi w sposób zbyt dosłowny ukazywać zakresu działania marki, tworząc zbyt opisową kompozycję, aby dotrzeć do podświadomości Klienta. Symbol firmy może nawiązywać do jej misji lub flagowych produktów.

Ze względu na formę graficzną i formę przekazu wyróżnia się kilka typów logo. Pierwszym z nich jest logotyp, czyli nazwa stworzona ze stylizowanej czcionki, czasami występująca w połączeniu z hasłem firmowym (sloganem). Kolejnym typem jest samodzielny symbol, który funkcjonuje bez dodatkowego, stylizowanego napisu. Ostatnim funkcjonującym rodzajem jest połączenie dwóch poprzednich form, czyli kompilacja znaku z napisem, stanowiąca nierozłączną całość. Bardzo ważne jest, aby każde logo posiadało kilka wersji (np. pionową, poziomą, monochrom, kontur), pomoże to w idealnym dopasowaniu się do różnych powierzchni, na które zostanie naniesione. Wraz z nim tworzymy księgę znaku, która stanowi praktyczny przewodnik po umieszczaniu znaku na różnych materiałach reklamowych, zabezpieczając jego prawidłową ekspozycję.

Studio INDIV tworzy unikatowe projekty logo/logotypu najwyższej jakości, z zachowaniem powyższych standardów kreacji. Zachęcamy do kontaktu odnośnie projektu i przesłania nazwy firmy do naszych specjalistów, którzy opracują idealną strategię stworzenia nowego znaku lub rebrandingu (zmiany wizerunku) już istniejącego logo/logotypu.

Porozmawiajmy o projekcie Twojego logo. Napisz do nas.

te_photo2

Tomasz Elżbieciak
tomasz.elzbieciak@indiv.pl
Tel: +48 501 924 333